Informace pro zákazníky

Fotograf Plzeňský krajSpecializuji se na fotografie dětí a rodin. Fotografování dětí a rodin, těhotenské focení probíhá většinou exteriéru (Nýřany a okolí, popřípadě jiné místo po domluvě). Specializuji se na Plzeňský kraj. Délka fotografování je přibližně 1 hodina, ale klidně budu s vámi déle. Je možné, že děti nebudou spolupracovat nebo se stydí nebo je focení nebaví, takže se doba fotografování může lišit. Nebo naopak všechno půjde jako po drátku a za 30 minut bude hotovo. Většinou vznikne přibližně 100-200 fotografií, které následně roztřídím a nahraju do webové galerie. Většinou do druhého dne od focení vám pošlu odkaz a heslo k této galerii, kde si fotky prohlídnete a vyberete z náhledů s vodotiskem. Fotograf Plzeňský kraj

Minimální množství objednaných fotografií je 10ks. Všechny objednané fotografie obdržíte upravené v plném rozlišení v[elektronické podobě jako soubory *.jpg. Fotografie nahraji do zaheslované galerie a pošlu Vám kód. Výjimečně odesílám přes Úschovnu (www.uschovna.cz). Nebo si je můžete stáhnout z v zákaznické sekci, kde je možné objednat tisk fotografií. Neupravené fotografie, tedy ty co si nevyberete, neposkytuji. 

V ceně focení je zahrnuta úprava fotografií, doladění barev, jas, kontrast, ořez, retuš nedokonalostí pleti, odstranění akné, škrábanců, modřin atd. Pokud si přejete změnu tělesných proporcí, informujte mne o tom prosím.

Objednání na focení

přes facebook

– telefonicky, tel. +420 778 475 029. Pokud se nemůžete dovolat, stačí poslat sms, zavolám zpět, hned jak to bude možné. Kontakt.

– e-mailem: info@mjfotografie.cz

–  odpovím zpravidla do 24 hodin.

Objednávku mi prosím závazně potvrďte minimálně 24 hodin před naplánovaným focením (telefonicky, emailem, přes facebook), pokud mi termín nepotvrdíte nejpozději jeden den před naplánovaným focením, nebudu s focením počítat.

Fotografování je možné naplánovat na všední den i víkend, dopoledne i odpoledne. Časy exteriérového focení se odvíjí od ročního období, protože světelné podmínky jsou v různých obdobích a časech různé. V případě deště nebo předpovědi deštivého počasí v den focení, je potřeba exteriérové focení přesunout.

Zrušení focení

Pokud se na domluvené focení nemůžete z jakéhokoliv důvodu dostavit a budete požadovat jeho zrušení nebo náhradní termín, informujte mě prosím e-mailem případně telefonicky, ideálně s dostatečným časovým předstihem.

Místo  a čas focení

Exteriérové focení probíhá ve vytypovaných lokalitách, většinou se jedná o Nýřany a blízké okolí. Přesné místo srazu oznámím den před focením, protože příroda se velmi rychle mění a v době plánování focení může být vše jinak než v den realizace focení. Čas exteriérového focení se odvíjí od rožního období, postavení slunce na obloze. To znamená, že v létě fotím většinou až po 18. hod nebo ráno, v zimě bývá už v 16 hodin tma tak se exteriér musí fotit dříve. Na čase se domluvíme předem.

Den před plánovaným focením mi prosím potvrďte, že dorazíte, děkuji.

Splatnost focení

Až si vyberete fotografie z náhledů, dám se do úprav a požádám vás o zaplacení ceny balíčku, popřípadě fotek nad rámec balíčku.  Jakmile mám fotografie upravené a peníze připsané na účtu, odesílám fotografie v elektronické podobě.

Co si obléci na focení

Ideální jsou trička, halenky, mikiny v jemných barvách, trička bez nápisů a obrázků. Při rodinném focení je hezké celou rodinu barevně sladit, nemusíte mít všichni stejnou barvu trička, ale je dobré sladit doplňky. Doporučuji nekombinovat víc než tři barvy. Můžete si vzít třeba 2 sady oblečení, ale s ohledem na děti, většinou nemají převlékání rády.

Délka focení

Focení většinou trvá kolem 1 hodiny. Je možné, že děti nebudou spolupracovat nebo se stydí nebo je focení nebaví, takže se doba fotografování může lišit.  Když je dětí více, je to náročnější. Některé děti se rozkoukají až po hodině a pak začnou spolupracovat. Nejmenší děti vydrží často maximálně půl hodiny a pak je focení přestane bavit.

Rekvizity na focení

Většinou beru na focené do exteriéru po děti nějakou lavičku, stoličku, drobné dřevěné hračky, pokud si přejete, narozeninové číslice, sdělte mi to předem.

Pro nastávající maminky mám několik krásných těhotenských šatů.

Klidně vezměte dětem oblíbeného plyšáka nebo jinou hračku.

Zpracování fotografií

Do tří dnů od focení vám pošlu odkaz a heslo do webové galerie kde jsou umístěny náhledy fotek s vodotiskem a Vy si můžete začít vybírat fotky. Až si vyberete, pošlete mi čísla fotek, já fotografie zpracuji. Až začnu na Vašich fotografiích pracovat, kontaktuji Vás a požádám od zaplacení částky.   Pokud si nevyberete do 2 měsíců, oznamte mi, že máte o fotografie stále zájem, jinak fotografie z galerie stáhnu. Neupravené náhledy uchovávám 3 měsíce od focení. Neupravené fotografie neposkytuji.

Upravené fotografie

Odesílám v digitální podobě nejpozději do 4 týdnů od vašeho výběru a zaplacení. Fotografie nahraji do zaheslované galerie a pošlu Vám kód. Výjimečně posílám přes Úschovnu www.uschovna.cz

Nově můžete fotografie stáhnout z alba v zákaznické sekci, kde je možné objednat tisk fotografií.

Standardně nezhotovuji CD ani DVD. Fotografie odesílám v plné kvalitě ve formátu .jpg, a ve většině případů v poměru stran 2:3 (aby byly co nevíce vhodné pro tisk např. 10×15, 20×30 cm) pokud si přejete jiný formát sdělte mi to předem. Některé fotografie vypadají lépe v černobílé variantě, v tomto případě dodám jak barevnou tak černobílou variantu. Tisk fotografií neposkytuji. V případě focení více lidí ostřím vždy především na dítě a jelikož fotím většinou na co nejnižší clonové čísla, tak ostatní kteří nejsou v rovině ostrosti už budou ostří méně, což je normální jev, takže když se ke mě na focení objednáte souhlasíte s těmito skutečnostmi. Fotograf Plzeňský kraj

Jako bonus Vám zhotovím zdarma několik koláží z upravených fotek.

V případě zájmu dodám celou sadu fotografií současně v kvalitě vhodné pro prezentaci na facebooku zdarma, sdělte mi to prosím předem.

Uchovávání fotografií

Všechny neupravené fotografie (raw formáty) uchovávám po dobu 1 měsíce od odevzdání zakázky, poté data  odstraňuji v souladu s nařízením EU 2016/679 o ochraně fyzických osob (tzv. GDPR). Náhledy uchovávám 3 měsíce od focení a hotové jpg soubory 6 měsíců od předání fotografií. Po uplynutí těchto termínu, fotografie mažu. Fotograf Plzeňský kraj

Zveřejňování fotografií

Fotografie umisťuju do svého portfolia zde na webu nebo na facebooku  pouze se souhlasem fotografovaných osob nebo jejich zákonných zástupců. Pokud si klient  souhlas rozmyslí, není problém ho odvolat a to písemně nebo emailem.

Reklamace

Reklamace na hotové fotografie musí být uplatněna písemnou formou, neprodleně po jejich zjištění, nejdéle však 1 měsíc ode dne doručení hotové zakázky. Důvodem reklamace není rozdílné vnímání barevnosti fotek či představa zpracování fotek dle zákazníka, které je zcela odlišné od stylu fotografa. Ráda vám poradím  a naplánujeme vhodný čas na exteriérové focení. Pokud budete trvat na venkovním focení v dobu, kdy je přímé slunce, je potřeba počítat s vašima přivřenýma očima a stíny v obličeji. Proto Vás na toto vždy upozorním a ani toto není důvod k reklamaci. Fotograf Plzeňský kraj

V případě focení více lidí ostřím vždy především na dítě a jelikož fotím na nejnižší clonové čísla, tak ostatní kteří nejsou v rovině ostrosti už budou ostří méně, což je normální jev, takže když se ke mě na focení objednáte souhlasíte s těmito skutečnostmi.

Nespokojenost a nesouhlas s fotografickým stylem a autorským pojetím fotografa není důvodem k reklamaci zakázky (světlost, tmavost, ořez, ostření atd. ). Stejně tak nespokojenost s vlastním vzhledem není důvodem pro reklamaci.